Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Vakti Kuşanmak" Çalışmamız Kapsamındaki Haftalık Güldeste'nin İlk Sayısı Yayımlandı

Genel Müdürlüğümüz tarafından Anadolu İmam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulu öğrencilerine namaz bilinci konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan "Vakti Kuşanmak" çalışmamız kapsamındaki haftalık Güldeste'nin ilk sayısı yayımlandı.


Öğrencilerimizin namaz konusuna yönelik bakış açısını zenginleştirecek, namazın bireysel, sosyal ve toplumsal yönlerini fark etmesini ve manevi huzuru tecrübe etmesini sağlamak amacıyla okullarımızda gönüllülük esasına göre katılım gösterebilecekleri "Vakti Kuşanmak" çalışmamız kapsamında örnek etkinlikler hazırlandı.

Öğrencilerimizin okul dışı zamanlarda kişisel-manevi gelişimlerini desteklemek, Kur'an-ı Kerim, Hadis ve ilmihal konularında bilgilerini artırmak, âdab-ı muaşeret, iyilik okulu, latifeler ve hikmetler gibi başlıklarla manevi zenginliklerini desteklemek, camilerimiz ve öncü şahsiyetler başlıkları ile medeniyetimize öncülük eden kişi ve kurumları tanıtmak, tefekkür iklimi, Esmaü-n Nebi ve Esma ile dualar başlıkları ile iman ve tefekkür konularında farklı bakış açıları kazandırmak, namaz ve Kur'an-ı Kerim okumalarını, izlediği film ve okuduğu kitapları takip edebilecekleri kişisel bir ajanda olarak kullanmasını sağlamak amacıyla "Vakti Kuşanmak Güldeste" haftalık sayısı yayımlandı.

İmam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liseleri kademeleri için ayrı olarak hazırlanan ve her hafta yeni içeriklerle güncellenecek olan çalışma Genel Müdürlüğümüz Din Öğretimi Portalında yer alan http://dinogretimi.meb.gov.tr/vakti_kuşanmak.aspx sayfasında erişim sağlanmaktadır.

07-10-202207-10-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.