Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Vizyon Seminerleri Afyonkarahisar, Denizli ve Kütahya'da düzenlendi

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik düzenlenen "İmam Hatip Okulları Yönetici Vizyon Seminerleri" kapsamında Afyonkarahisar, Denizli ve Kütahya'da görev yapan yönetici ve öğretmenlerle bir araya geldi.   
Vizyon Seminerleri Afyonkarahisar, Denizli ve Kütahya'da düzenlendi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanlığınca, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması hedefiyle imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin meslekî bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine sürekli katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak amacıyla "İmam Hatip Okulları Yönetici Vizyon Seminerleri" düzenleniyor. Belli periyotlarla farklı illerde düzenlenen seminerlerin bugünkü durağı Afyonkarahisar, Denizli ve Kütahya idi. 

Bu kapsamda, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz; Afyonkarahisar, Denizli ve Kütahya'da görev yapan yönetici ve öğretmenlerle buluştu. Toplantıya, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Afyon, Denizli ve Kütahya il milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Genel Müdür Nazif Yılmaz, öğretmenlerin sahip olduğu görev ve sorumlulukların önemini vurgulayarak bu sorumluluğu, Hz. Muhammed'in bir emanet olarak "Hacer'ül Esved"i bir köşesinden tutarak Kâbe'ye yerleştirmesine benzetti. "Hacer'ül Esved"in bir "eğitim emaneti" olduğunu belirten Genel Müdür Yılmaz, öğretmenlerin bilgi ve hikmet emanetini çocuklarımızın gönlüne yerleştirmekle sorumlu olduklarını ifade etti. Eğitim yöneticilerinin kendi ekiplerini motive etmeleri durumunda başarının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Yılmaz, herkesin üzerine düşen görev ve sorumluğu hakkıyla yerine getirmekle yükümlü olduğunu söyledi.

Düzenlenen bu seminerlerle, imam hatip okulları arasındaki iş birliği ve iletişimin güçlendirilmesi, tecrübe ve örnek uygulama paylaşımı, eğitimdeki ulusal standartların yakalanması ve bu bağlamda iyi örneklerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

02-02-202102-02-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.