Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Vizyon seminerleri Aksaray, Karaman, Kayseri, Nevşehir ve Niğde'de gerçekleşti

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, daire başkanları ile Aksaray, Karaman, Kayseri, Nevşehir ve Niğde'de görev yapan yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.      
Vizyon seminerleri Aksaray, Karaman, Kayseri, Nevşehir ve Niğde'de gerçekleşti

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması hedefiyle imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin meslekî bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine sürekli katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" Aksaray, Karaman, Kayseri, Nevşehir ve Niğde'de yapıldı.    

Seminerde konuşan Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, imam hatip okullarında eğitim alan öğrencilerin hem İslami ilimlerde hem de fen ve sosyal bilimlerde iyi bir yere gelmesi için büyük çaba gösterdiklerini dile getirdi.

"İmam hatip okullarımız dünyaya model olmuş kurumlardır." diyen Yılmaz, imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin, öğrencilerin hayatına dokunmaları gerektiğini belirterek bazı küçük dokunuşların bile öğrencilerin hayatında çok büyük etkileri olabileceğini söyledi. İmam hatip okullarında son yıllarda akademik başarıda önemli artışların olduğunu da söyleyen Yılmaz, yürütmüş oldukları bazı projelerden de bahsetti.     

Seminerin Daire Başkanları Oturumu'nda ise; Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Ahmet İşleyen, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Akbaş, kendi daireleri tarafından yürütülen faaliyet ve projeleriyle ilgili birer sunum yaptılar. 

  24-03-2021    

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.