Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Vizyon Seminerleri, "Daire Başkanları Oturumu" ile devam etti

İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı bütün daire başkanlarının katılımıyla gerçekleşen "Daire Başkanları Oturumu" ile devam etti.  
Vizyon Seminerleri,

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik düzenlenen "İmam Hatip Okulları Yönetici Vizyon Seminerleri" kapsamında; Afyonkarahisar, Denizli ve Kütahya'da görev yapan yönetici ve öğretmenleri kapsayan seminerin ikinci günü, "Daire Başkanları Oturumu" ile devam etti.

Başkanlar Oturumu'nda; Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Ahmet İşleyen, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Akbaş, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul kendi daireleri tarafından yürütülen faaliyet ve projeleriyle ilgili birer sunum yaptılar.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Adem Ergül de "Medeniyet Öncülerimizden Lider Davranışlar" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantıya Afyonkarahisar, Denizli ve Kütahya'da görev yapan çok sayıda eğitim yöneticisi ve öğretmen iştirak etti.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması hedefiyle imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin meslekî bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine sürekli katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak amacıyla "İmam Hatip Okulları Yönetici Vizyon Seminerleri" düzenleniyor.

Söz konusu bu seminerlerle, imam hatip okulları arasındaki iş birliği ve iletişimin güçlendirilmesi, tecrübe ve örnek uygulama paylaşımı, eğitimdeki ulusal standartların yakalanması ve bu bağlamda iyi örneklerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.