Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Vizyon Seminerleri Hakkâri, Mardin ve Şırnak'ta gerçekleşti

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik düzenlenen "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" Hakkâri, Mardin ve Şırnak'ta görev yapan yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.  
Vizyon Seminerleri Hakkâri, Mardin ve Şırnak'ta gerçekleşti

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması hedefiyle imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin meslekî bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine sürekli katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak amacıyla "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" düzenleniyor. Belli periyotlarla farklı illerde düzenlenen seminerlerin bugünkü durağı Hakkâri, Mardin ve Şırnak oldu.

Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz yaptı. Seminere Genel Müdür Yılmaz'ın yanı sıra Hakkâri, Mardin ve Şırnak il milli eğitim müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Seminerin Daire Başkanları Oturumu'nda ise; Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Ahmet İşleyen, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf Akbaş, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul kendi daireleri tarafından yürütülen faaliyet ve projeleriyle ilgili birer sunum yaptılar.

Düzenlenen bu seminerlerle, imam hatip okulları arasındaki iş birliği ve iletişimin güçlendirilmesi, tecrübe ve örnek uygulama paylaşımı, eğitimdeki ulusal standartların yakalanması ve bu bağlamda iyi örneklerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

24-02-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.