Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Vizyon seminerleri Konya'da gerçekleşti

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" Genel Müdür Nazif Yılmaz, daire başkanları ile Konya'da görev yapan yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.    
Vizyon seminerleri Konya'da gerçekleşti

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişimlerinin Yeniden Yapılandırılması hedefiyle imam hatip okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin meslekî bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine sürekli katkı vermek, eğitim-öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen "İmam Hatip Okulları Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerleri" Konya'da yapıldı. 

Seminerin açılışında konuşan Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Konya'nın hem ülkemiz hem de İslam dünyasının gözbebeği bir şehir olduğunu söyledi. Konya'nın 'tasavvuf ve musikiyi kendine cem etmiş bir şehir olduğunu vurgulayan Yılmaz, burada yetişen gençlerin bütün dünyaya bu mirası götürmelerinin önemine değindi.   

İmam hatip okullarında son yıllarda akademik başarıda önemli artışların olduğunu da söyleyen Yılmaz, yürütmüş oldukları bazı projelerden de bahsetti.    

İmam hatip okullarının yöneticilerinin öğrencilerin hayatına dokunmaya yönelik gayret içerisinde olmaları gerektiğini de söyleyen Yılmaz, bazı küçük dokunuşların öğrencilerin hayatında çok büyük etkileri olabileceğini söyledi.   

Seminerin Daire Başkanları Oturumu'nda ise; Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul kendi daireleri tarafından yürütülen faaliyet ve projeleriyle ilgili birer sunum yaptılar.       

17-03-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.