Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde “Öğretim Yöntem ve Teknikleri Akaid Kelam Kursu” Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüz, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan  meslek dersleri öğretmenlerine yönelik olarak 03-07/08/2015 tarihleri arasında Yalova Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu düzenledi.
Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde “Öğretim Yöntem ve Teknikleri Akaid Kelam Kursu” Düzenlendi

Kurs programı çerçevesinde; Prof.Dr. İlyas ÇELEBİ, Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ,  Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN, Yrd. Doç. Dr. A. Kadir ÇOŞKUN, Dr. Fatma GÜNAYDIN, Selami YALÇIN ve Veli KARATAŞ kursiyerlerle buluştu.   

Programın sabah oturumlarında branşlarıyla ilgili eğitim alan katılımcılar, öğleden sonra ve akşam oturumlarında gerçekleştirilen eğitim felsefesi ve genel kültür alanlarında doyurucu ve verimli söyleşiler ile Anadolu imam hatip liselerinde akaid ve kelam öğretimi üzerine yapılan çalıştaylardan istifade etme imkanı buldular.

Ayrıca kursiyerlerimiz, düzenlenen gezilerle Yalova’nın tarihi, kültürel ve turistik mekânlarını ziyaret ettiler.

 

Genel Müdürlüğümüzden Daire Başkanı Yusuf AKBAŞ’ın koordinesinde, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan meslek dersleri öğretmenlerine yönelik düzenlenen hizmetiçi eğitim kursları çerçevesinde gerçekleştirilen Öğretim Yöntem ve Teknikleri (Akaid ve Kelam) Kursları, oldukça yoğun ve faydalı geçen bir süreç sonucunda sertifika töreniyle tamamlandı.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.