Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yalova´da Pansiyon Müdür Yardımcıları Semineri düzenlendi

Yalova´da Pansiyon Müdür Yardımcıları Semineri düzenlendi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan Pansiyon müdür yardımcılarına yönelik 31 Ağustos - 04 Eylül 2015 tarihleri arasında Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde "Eğitim Yönetimi Semineri" düzenledi.

 “Eğitim Yönetimi Semineri”, sabah oturumlarında eğitim yönetimi konularını kapsayan dersler ve öğleden sonraki oturumlarında imam hatipler dünü, bugünü ve geleceği üzerine verilen konferansların yanında akşam oturumlarında da Anadolu imam hatip liseleri pansiyonlarında kalan öğrencilerin duygu ve düşünce dünyalarını anlamaya, öğrencilerin kurum kültürü algılarını ve kurumsal aidiyet duygularını geliştirmeye yönelik çalıştaylarla zengin içerikli ve verimli bir program oldu.

Seminerde, Daire Başkanları Abdulhalık Baş ve Yusuf Akbaş, Millî Eğitim Uzmanı Hasan Özarslan, Eğitim Uzmanı Hüseyin Demirbaş, Kurtuluş Öztürk  (Eğitim Yönetimi ve Denetimi Uzmanı) ile kendi okullarında başarı ve deneyimleri ile ön plana çıkan Anadolu imam hatip lisesi müdürlerinden Mehmet Türkmen (Bursa Gemlik AİHL), Nihat Morgül (İstanbul Pendik Ömer Çam AİHL), Zahit Köseoğlu (Samsun Atakum AİHL) ve Sezai Dikmen (Samsun Çarşamba AİHL) öğretim görevlisi olarak görev yaptılar.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden öğretim üyeleri Prof. Dr. Mustafa KARA ve Yard. Doç. Dr. Mustafa ÖCAL da verdikleri doyurucu konferanslarla seminere ayrı bir renk ve değer kattılar.

Seminerin son gününde ise Genel Müdürümüz Sayın Nazif Yılmaz da Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün vizyonu, yapılan çalışmalar ve önümüzdeki dönemlerde yapılacak çalışmalar başta olmak üzere, imam hatip liselerinin sosyal hayattaki yeri üzerine katılımcılara bir sunum yaptı.

 

Dairemiz personelinden Şeref Özgültekin’in koordinesinde  gerçekleşen Eğitim Yönetimi Semineri, sertifika töreniyle son buldu.
Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.