Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yaz Eğitim Etkinlikleri Yaz Tatilini Öğretmenlerimiz İçin Fırsata Dönüştürüyor

Yaz Eğitim Etkinlikleri  Yaz Tatilini Öğretmenlerimiz İçin Fırsata Dönüştürüyor

Genel Müdürlüğümüz, Yaz Eğitim Etkinlikleri ile yaz tatilini öğretmenlerimiz için fırsata dönüştürüyor.  

8 Temmuz itibariyle başlayan, 2 Ağustos 2019'a kadar sürecek olan  "Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri" Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında görev yapan öğretmenlerimiz ile resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve hafız öğretmenlerimizin motivasyonlarını yükselterek, alan bilgisi ve öğretimi konusunda mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Antalya Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi, İzmir Şehit Ömer Halis Demir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, İstanbul Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, İstanbul Maltepe Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi okullarımızın ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliklere 615 öğretmen katılıyor.

Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri'nde öğretmenlerimize yönelik, Tefsir Okumaları, 15 Temmuz Okumaları, Tasavvuf ve İrfan Okumaları, Hadis Okumaları, Bilim ve Medeniyet Tarihi Okumaları, Fikir ve Hareket Öncüleri Okumaları, Yöneticilik Sanatı Okumaları, Felsefe ve Hikmet Okumaları, Sanat ve Kültür Okumaları, Maarif Okumaları, Fıkıh Okumaları, Gönül Coğrafyası Okumaları, Hafızlık Pekiştirme ve Arapça Dil Etkinlikleri yapılıyor. 14 farklı alanda etkinliğin yapıldığı yaz eğitiminde, ilmî, manevî, edebî, kültürel, sanatsal ve meslekî gelişim üzerine okumalar, seminerler, konferans ve söyleşiler; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle zenginleştirilmiş programlar uygulanıyor.

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'dan  Öğretmen Yaz Eğitim Etkinliklerine Ziyaret

Yaz eğitimi etkinliklerinin ilk haftasında Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, İstanbul Maltepe Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde  sürdürülen "Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri"ni ziyaret etti. Burada okumalara katılan, kursiyer öğretmenlerle sohbet eden Nazif Yılmaz, "Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri"nin öğretmenlerin kişisel gelişimine büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti.

 

17-07-201917-07-201917-07-201917-07-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.