Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

YDT Sınav ve Soru Rehberliği Paneli Yapıldı

YDT Sınav ve Soru Rehberliği Paneli Yapıldı

Hedef 2022 Üniversiteye Doğru Seminerler serisinin ilki Arapça ve İngilizce'den sınava girecek öğrencilerimiz için YDT (Yabancı Dil Testi) Sınav ve Soru Rehberliği Semineri, Genel Müdürlüğümüzden Hedef 2022 Koordinatörü Hüseyin Kazan'ın moderatörlüğünde yapıldı. Panelde İngilizce alanında İstanbul Maltepe Orhangazi AİHL İngilizce öğretmeni Ayşe Gürol Kucur öğrencilerimizİ bilgilendirdi. Kucur konuşmasında, iyi bir sonuç için TYT'nin (Temel Yeterlilik Testi) önemi, YDT sınavının özellikleri ve soru içerikleri, sınava hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, kelime bilgisi ve kolay yolla edinimi, paragraf/çeviri/cümlede anlam/cümle sıralama/diyalog tamamlama gibi soruları ve dil alanında sınava girecek öğrenciler için üniversiteye giriş sistemi hakkında çok değerli bilgiler verdi.

YDT sınavına Arapça'dan girecek öğrencilerimiz için Konya Meram Tahir Büyükkörükçü AİHL Arapça öğretmeni Salih UYSAL; sınav sürecine nereden başlamak gerektiği, dil öğrenimini etkileyen ve kolaylaştıran faktörleri, Arapça sorularının genel özellikleri, soruları hızlı ve doğru okumanın sınav başarısına etkilerini, örnek sorularla soru analizlerini ve sınav taktiklerini uygulama örnekleriyle anlattı.

 Panel çok sayıda öğrencimizin katılımıyla Zoom platformu üzerinden  yapıldı ve MEB Din Öğretimi You Tube kanalından da canlı olarak yayınlandı

08-12-2021

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.