Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yoğunlaştırılmış dil programı uygulayan imam hatip ortaokulu yöneticileriyle 2. toplantı yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, yoğunlaştırılmış dil programı uygulayan imam hatip ortaokulu yöneticilerine yönelik bilgilendirme toplantısının ikincisi, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi.   
Yoğunlaştırılmış dil programı uygulayan imam hatip ortaokulu yöneticileriyle 2. toplantı yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, yoğunlaştırılmış dil programı uygulayan okullardan İngilizce ve Arapça dilinde program yürüten imam hatip ortaokulların müdürleriyle yapılan ikinci grup bilgilendirme toplantısı, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantıya, Eğitim Ortamlarının ve Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul,  Şube Müdürü Rabia Kılıçkaya ve program koordinatörü Aysun Mete de katıldı.

Toplantıda okul müdürlerine taslak olarak belirlenen uygulama esasları, yabancı dil eğitimindeki öğretim süreçleri ve yapılabilecek alternatif çalışmalar hususunda bilgiler paylaşıldı.

Toplantıda konuşan Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, yürütülecek çalışmanın artık Din Öğretimi Genel Müdürlüğü çatısı altında koordinatörlük sistemi ile devam edeceğini kaydetti. Yılmaz; başvuru, onay süreci ve diğer tüm çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüleceğini ifade etti.  

Eğitim Ortamlarının ve Süreçlerinin Geliştirmesi Daire Başkanı İhsan Erkul ise sahaya yabancı dil alanında hakim olabilmek adına çalışmanın ciddiyetle ele alınarak belirlenen çerçeve kapsamında uygulanması gerektiğini söyledi.

Şube Müdürü Rabia Kılıçkaya da yabancı dil programı uygulayan proje Anadolu imam hatip lisesi çalışmalarından ve işleyişinden bahsederek program dahilindeki okullara örnek çalışmalar sundu.

Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı uygulayan imam hatip ortaokulları koordinatörü Aysun Mete ise aracı dilsiz eğitimin öneminden söz ederek uygulama esasları ve yapılabilecekler hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplantı sonundaki istişare bölümünde de okul müdürlerinden program çalışmaları ve taslak uygulama esasları hakkında görüşleri alındı.

09-06-2021

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.