Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil İmam Hatip Okulları İyi Uygulamalar Dil Paneli Yapıldı

Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı uygulayan imam hatip ortaokullarımızdaki örnek dil uygulamalarının tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla 15 ? 16 Haziran 2022 tarihinde çevrim içi olarak "İyi Uygulamalar Dil Paneli" gerçekleştirildi.
Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil İmam Hatip Okulları İyi Uygulamalar Dil Paneli Yapıldı

Farklı imam hatip ortaokullarından Arapça ve İngilizce koordinatörlerimizin yaptığı sunumlarda okul içi ve dışı yabancı dil etkinliklerine yer verildi. Dil şenlikleri, Model Birleşmiş Milletler (MUN) simülasyonları, mesleki İngilizce çalışmaları, değerler eğitiminin yabancı dil eğitimine entegrasyonu, dijital ve fiziksel oyunlar, yabancı dil kafeler ve dil sokağı gibi konu başlıklarında sunumlar yapıldı. Okul içi ve dışı etkinliklere yönelik videolar ve canlı performanslarla zenginleştirilen sunumlara yabancı dil öğretmenlerinin yanı sıra okul idarecilerimiz de katılım sağladı.

Panel oturumlarını organize eden yoğunlaştırılmış yabancı dil programı koordinatörümüz Aysun Mete'ye ve sunum yapan koordinatörlerimize katkıları için teşekkür ederiz.

17-06-202217-06-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.