Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Birinci Dönem Değerlendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Birinci Dönem Değerlendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

Türkiye genelinde 453 imam hatip ortaokulunda, Arapça ve İngilizce olarak uygulanan "Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programının" birinci dönem değerlendirme toplantısı, 12-13 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantılara, okullarda program koordinatörü olarak görev yapan öğretmenler, Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Koordinatörü Aysun Mete ve Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul katıldı. Daire Başkanı Erkul,  programın Din Öğretimi Genel Müdürlüğü açısından önemini vurguladığı konuşmasında,  okullarımızda yapılan tüm çalışmaların yakından takip edildiğini belirtti.  Genel Müdürlüğün aracı dilsiz eğitim politikasının en önemli ayağını oluşturan bu okullarda, yabancı dil eğitiminde kısa sürede büyük adımlar atıldığını ifade ederek koordinatörlerle beraber özveri ile çalışan tüm zümre öğretmenlerine teşekkür etti.

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Koordinatörü Aysun Mete, program kapsamında okullarda devam eden süreçle ilgili paylaşımda bulundu. Yapılacak faaliyetler, planlanan izleme değerlendirme çalışmaları, yürütülen projeler ve hizmet içi eğitimler hakkında bilgi verdi. Okullar arasında kurulan güçlü iletişim, yakın iş birliği, imam hatip ortaokullarında yoğunlaştırılmış yabancı dil programı ile artan eğitim kalitesi, proje ortaklıklarının çoğalması ve yabancı dil eğitiminde aracı dilsiz eğitim politikasıyla hedef dilin öğretiliyor olmasından dolayı duyulan memnuniyeti ifade etti.

Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı koordinatörlerinin, program çerçevesinde okullarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdiği toplantıda, bundan sonraki süreçte nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiği hususunda görüş alışverişi yapılması ile sona erdi.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.