Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Okul Koordinatörlerimizle Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

9 Eylül 2022 tarihinde 2022-2023 eğitim öğretim yılında yoğunlaştırılmış yabancı dil programı kapsamına alınan 93 okulumuzun dil koordinatörleri ile çevrim içi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Okul Koordinatörlerimizle Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İmam hatip ortaokullarında yoğunlaştırılmış dil programı 5, 6 ve 7.sınıf dil eğitimini kapsayacak şekilde planlanmış olup programa dâhil edilen sınıflardaki dil eğitimleri kesintisiz olarak gerçekleştirilir. Yoğunlaştırılmış yabancı dil programıyla öğrencilerimize aracı dilsiz eğitim politikamız çerçevesinde dört dil becerisinde (okuma, yazma, konuşma, dinleme) yabancı dil eğitimi verilmesi hedeflenmiştir. Program kapsamında merkezi izleme değerlendirme çalışmaları, ortak dil etkinlikleri, yabancı dil alanında ulusal ve uluslararası projelerle yabancı dil eğitimi desteklenerek uluslararası standartlarda eğitim sağlanması planlanmıştır.

9 Eylül 2022 tarihinde 2022-2023 eğitim öğretim yılında yoğunlaştırılmış yabancı dil programı kapsamına alınan 93 okulumuzun dil koordinatörleri ile çevrim içi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce 2021-2022 eğitim öğretim yılında imam hatip ortaokullarında yabancı dilde okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi dil becerilerinin daha aktif kullanılabilmesi amacıyla kapsamı genişletilen "Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı" Türkiye geneli 2022-2023 eğitim öğretim yılında 536 imam hatip ortaokulunda uygulamaya konuldu.

Programa yeni dâhil edilen okulların Arapça ve İngilizce koordinatörlerine yönelik bilgilendirme toplantısı Eğitim Ortamları ve Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul'un katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Erkul okul koordinatörlerine programın amacı, vizyonu ve hedeflerinden bahsederek yabancı dil öğretiminde kullanılacak aracı dilsiz eğitim metodunun önemini vurguladı.

Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı Genel Müdürlüğümüz koordinatörü Aysun Mete ise programın kapsamı, yürütülecek faaliyetler, izleme değerlendirme çalışmaları, projeler ve diğer uygulamalar hakkında bilgiler verdi. 

Programa dâhil olan tüm okullarımızın yöneticilerine ve yabancı dil koordinatörlerine yeni eğitim öğretim yılında başarı dilekleriyle toplantı sonlandırıldı.

13-09-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.