Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici Hareketlilik Programı Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi

Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici Hareketlilik Programı Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından yoğunlaştırılmış yabancı dil programı Arapça ve İngilizce dil eğitimi 2021-2022 eğitim-öğretim yılından itibaren imam hatip ortaokullarında merkezi koordinasyonla yürütülmektedir. Hedef dilde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri geliştirilmesi aracı dilsiz eğitim modeli ile gerçekleştirilmektedir.

Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı uygulayan imam hatip okullarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin programa dahil olan okullar arasında paylaşılması amacıyla planlanan "Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Uygulamaları Yönetici Hareketlilik Programı" Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü işbirliği ile Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde 24-26 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Mesleki gelişimde yeni yaklaşımlar çerçevesinde başlatılan hareketlilik programı ile eğitim yöneticilerinin mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılması, fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, öğrencilerin öğrenmeye yönelik ihtiyaçları gözetilerek öğretmenler ve yöneticiler arası mesleki gelişim fırsatlarının artırılması hedeflenmektedir.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 15 okul müdürü, DÖGM Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı Koordinatörü Aysun Mete'nin rehberliğinde üç gün süre ile hizmet içi eğitime katılım sağladı. Programa katılan Genel Müdürlüğümüz Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul katılımcı okul yöneticileri ile yürütülen çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. Yoğunlaştırılmış yabancı dil programının erken yaşta yabancı dil eğitimi için doğru adres olduğunu ifade eden Erkul, planlanan hizmet içi hareketlilik programları ile okullar arası iletişim, iş birliği ve uygulama birliğinin sağlanarak imam hatip ortaokullarında kalite standartlarının arttırılacağını söyledi.

Program süresince eğitim yöneticileri, örnek çalışmaları uygulamalı olarak yerinde gözlemleyerek okullar arası işbirlikleri ve yerelde yapılan çalışmalar hakkında istişare toplantılarına katıldı.

28-10-202228-10-202228-10-202228-10-202228-10-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.