Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yoğunlaştırılmış Yabancı Programı Koordinatörler Toplantısı

"Yoğunlaştırılmış Yabancı Programı İzmir İli Koordinatörler Toplantısı" gerçekleştirildi  
Yoğunlaştırılmış Yabancı Programı Koordinatörler Toplantısı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından yoğunlaştırılmış yabancı dil programı Arapça ve İngilizce dil eğitimi 2021-2022 yılından itibaren ile imam hatip ortaokullarında merkezi koordinasyonla yürütülmektedir. Erken yaşta yabancı dil eğitiminde hedef dilde aracı dilsiz eğitim modeli ile okullar arası eş güdümlü çalışmalar sürdürülmektedir. İmam hatip ortaokullarımızda uygulanan yoğunlaştırılmış yabancı dil programı koordinatörlük sistemi, merkezi izleme ve değerlendirme çalışmaları, mesleki gelişim webinarları, hizmet içi eğitimler, yabancı dil şenlikleri, iyi uygulama örnekleri paylaşımları, ulusal ve uluslararası projelerle desteklenmektedir.

Program kapsamında 19 Ekim 2022 tarihinde Arapça ve İngilizce yoğunlaştırılmış yabancı dil programı uygulayan İzmir ilindeki 22 imam hatip ortaokulumuzun yabancı dil koordinatörleri ve yöneticileri ile program tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda yoğunlaştırılmış yabancı dil programının temel ilke ve esasları, amacı, kapsamı, özgün uygulamaları ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler paylaşıldı. Yoğunlaştırılmış yabancı dil programı koordinatörü Aysun Mete'nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda okul koordinatörlerinin program kapsamında yürütecekleri çalışmaların yanı sıra okul bünyelerindeki başarı durumları ele alındı. Toplantıda il genelindeki yabancı dil çalışmalarından bahsedilerek okul yöneticileri ve koordinatörlerine 2022-2023 eğitim yılına yönelik olarak İzmir ili için planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Aracı dilsiz eğitim modelinin yabancı dil eğitimindeki öneminin vurgulandığı toplantıda genel müdürlüğümüzün bünyesinde başta yabancı dil çalışmaları olmak üzere okullarımızda yürütülen proje ve uygulamalardan bahsedildi. Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

21-10-202221-10-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.