Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Yönetici Hareketlilik Programları Devam Ediyor

Başarısı ve özgün uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla başlatılan öğretmen ve yönetici hareketlilik programları devam ediyor.
Yönetici Hareketlilik Programları Devam Ediyor

Mesleki gelişimde yeni yaklaşımlar çerçevesinde başlatılan ve pilot uygulaması nisan ayında tamamlanan hareketlilik programı ile eğitim yöneticilerinin mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılması, fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, öğrencilerin öğrenmeye yönelik ihtiyaçları gözetilerek öğretmenler ve yöneticiler arası mesleki gelişim fırsatlarının artırılması hedefleniyor.

Başarıları ve özgün uygulamaları ile öne çıkan on imam hatip okulunun ev sahipliğinde, 27 Haziranda başlayan ve üçer gün sürecek programlara farklı illerden 136 eğitim yöneticisi katılıyor.

Dil Eğitiminde Örnek Uygulama Teknikleri,  Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Uygulaması ile Spor Eğitimi ve Spor Programı Uygulamaları başlıklarında gerçekleştirilen programlarda okullarda yürütülen akademik çalışmalar, sosyal kültürel faaliyetler, sosyal sorumluluk çalışmaları, proje uygulamaları, yabancı dil eğitimleri, kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları, eğitim ortamlarının ve öğrenme süreçlerinin iyileştirmesine dönük faaliyetler ile ilgili paylaşımlarda bulunuluyor. Hareketlilik programı ile bir araya gelen eğitim yöneticileri, eğitim süreçlerinin iyileştirilmesi konusunda fikir alışverişinde ve tecrübe paylaşımında bulunma imkânı yakalıyor.

Yönetici Hareketlilik Programı Gerçekleştirilen Okullar:
Ali Kuşçu Anadolu İmam Hatip Lisesi Nilüfer/BURSA

Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkez/DÜZCE

Mustafa Germirli İmam Hatip Ortaokulu Kocasinan/KAYSERİ

Mustafa Büyükkaplan Anadolu İmam Hatip Lisesi Selçuklu/KONYA

Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu Erenler/SAKARYA

Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortahisar/TRABZON

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Atakum/SAMSUN

Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Bakırköy/İSTANBUL

Kepez Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Kepez/ANTALYA

Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkez/BATMAN

29-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.