Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Zanzibar Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Zanzibar Adalet ve Anayasa İşleri Bakanı Abubakar Khamis BAKARY başkanlığında; Zanzibar Başmüftüsü Saleh Omar KAABY, Vakıflar Genek Sekreteri Abdalla Talib ABDALLA, Bakanlık Sekreteri Salum Ahmed ve Tanzanya İnsani Yardım Vakfı (İHH) Temsilcisi Farooq Hamad KHAMIS’den oluşan Zanzibar heyeti Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti
Zanzibar Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Zanzibar heyeti Türkiye’nin sahip olduğu din eğitimi tecrübesini yerinde görmek üzere ülkemize ziyarette bulunduklarını ifade ederek;  İmam Hatip Okulları hakkında daha geniş malumat sahibi olmak istediklerini belirttiler.

 

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ tarafından Ülkemizdeki din eğitimi uygulamaları ve Türkiye’nin sahip olduğu din eğitimi tecrübesi aktarılarak, örgün eğitim içinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi, seçmeli dini dersler, İmam Hatip Liseleri’nin ders programları, ders içerikleri, ders kitapları, öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamı ile bu derslerin öğretmenlerinin eğitimi, formasyonu ve istihdamı konusunda bilgiler verildi.

 

Heyet Türkiye’deki Uluslararası İmam Hatip Liselerinde öğrenim görmek üzere Zanzibar’dan da öğrenci kabul edilmesini ve Türkiye’nin kendi ülkelerinde bir İmam Hatip Okulu açmasını talep ettiler. Açılacak okul için hemen arsa temin edebileceklerini ifade ettiler.

  

Sayın Bakan ve beraberindeki heyet, kendilerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ve ülkemizden memnuniyetle ayrılacaklarını ifade ettiler.

 

 

   

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.