Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Kırıkkale'yi Ziyaret Etti

Kırıkkale'yi ziyaret eden Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen; sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve eğitim yöneticileriyle bir araya geldi.
Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İşleyen, Kırıkkale'yi Ziyaret Etti

Kırıkkale'deki sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelen Ahmet İşleyen daha sonra Yeşil Vadi Musa Saydam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen "2023 Eğitim Verileri" konusunda değerlendirme toplantısına katıldı. Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu'dan kentteki imam hatip ortaokulları ve imam hatip liselerine yönelik bilgi alan Genel Müdürümüz değerlendirmelerde bulundu.

Akademik ve mesleki başarılar sağlamak istiyoruz.
Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin görüş ve önerilerini dikkatle dinleyen Genel Müdür İşleyen,  İmam hatip okullarıyla ilgili olarak öğrencilere akademik ve mesleki anlamda başarılar kazandırmak istediklerini ve buna yönelik yurt genelinde önemli hizmetler verdiklerini söyledi.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen daha sonra ilçe millî eğitim müdürleri ve imam hatip okullarının yöneticileriyle toplantı düzenledi.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan İşleyen, okullarla ilgili önemli görüşmeler sağladıklarını belirterek, "Bizler yöneticilerimizle, okul müdürlerimizle ve öğretmenlerimizle yeni dönem için buluşmak ve bir araya gelerek eğitim öğretim döneminde gündeme gelebilecek sorunları şimdiden çözmek istiyoruz. Öte yandan yönetici arkadaşlarımızla sahada karşılaştıkları sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini de masaya yatırma fırsatımız oldu. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak bizler de yöneticilerimizle beklentilerimizi paylaştık. Hem sivil toplum kuruluşları hem de yönetici arkadaşlarımızla bir arada olmamız hepimize önemli kazanımlar sağlamış oldu." dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak yurt genelinde çok kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz.
Yabancı dil eğitimi çalışmalarından hafızlık projelerine, akademik ve mesleki çalışmalardan sportif etkinliklere kadar yarışmalar, yayınlar ve okul içi etkinliklerle geniş bir eğitim öğretim hizmeti verdiklerini belirten Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, "Kültür sanattan, edebiyattan, tiyatrodan, şiirden tutun da yapay zekâya, robotik kodlamaya kadar pek çok alanda yürüttüğümüz çalışmalar var. Burada önemli olan okullarımızda öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda bu projelerle buluşturmaktır. Derdimiz okullarımızdaki öğrencilerimizi her alanda yetiştirmeye çalışmaktır. Burada her detayı görüşme ve değerlendirme fırsatımız oldu. Meslektaşlarımızın sürece önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bundan böyle eğitim öğretimle ilgili mesleki olarak okullara yönelik saha ziyaretleri ve çalıştaylarımıza devam edeceğiz. Böylelikle öğrencilerimize hem akademik hem de mesleki anlamda başarı ve kazanımlar sağlamış olacağız." dedi.

Genel Müdürümüz ele alınan görüşmelerle ilgili bir değerlendirme raporu hazırlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Toplantıya, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanımız Oğuzhan Özkan, Özel Kalem Müdürümüz Mehmet Durmaz ve Kırıkkale Müftüsü Hasan Hayri Yaşar'ın yanı sıra İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Akpınar, Din Öğretimi Şube Müdürü Bülent İçbudak ve diğer davetliler katıldı.

03-08-202303-08-202303-08-202303-08-202303-08-202303-08-202303-08-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.