Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ´ın Malatya Ziyareti

Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ 28 Eylül 2018 Cuma günü çeşitli programlara katılmak üzere Malatya ilini ziyaret etti.
Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ´ın Malatya Ziyareti

Malatya ilinde açılış programlarına katılan Genel Müdürümüz inceleme ve temaslarda bulundu. Malatya ilinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan öğretmenlerin iştirak ettiği yemekli toplantıda Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ yaptığı konuşmada; 

Bazı basın organları ve malum çevrelerce bilinçli bir şekilde oluşturulmak istenen "İmam Hatiplerin boş kaldığı" algısının oluşturulmak istendiği ancak bu algı ve iddianın gerçek olmadığını; bu yıl yaklaşık 140 bin öğrencinin imam hatip liselerini tercih ettiğini, %14.21’lik dilimde öğrenci kapasitesine ulaştığını ifade etti.

İmam Hatip Liselerinde birçok yabancı (Çince, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça vb) dilin seçmeli ders olarak konulduğunu; geleneksel sanatların ana tema olarak belirlendiği İmam Hatip Liselerinin ve spor programı uygulayan İmam Hatip liselerinin açılmaya başlandığını; bu yıl ülke genelinde 6. sınıflardan 7. sınıfa geçen yaklaşık bin öğrencinin hafızlıklarını tamamladığını; Genel Müdürlük olarak geçen yıl uygulanan ve bu yılda revize edilerek tüm okullarda uygulanacak Kalite Takip Sistemi’nin Bakanlıkça model olarak alındığını ve buna yönelik bir çalışma başlatıldığını; okullarda çok güzel, özgün projelerin gerçekleştirildiğini, bunların tüm öğretmenlere genel müdürlüğün ilgili sayfalarından sunulduğunu ve bunların takip edilmesi gerektiğini Genel Müdürümüz YILMAZ konuşmalarında vurguladı. Okullarımızda görev yapan tüm öğretmenlerin bu yoğun süreçlerde fedakârca görev aldıklarını ve bundan dolayı kendilerine şükranlarını sunduğunu belirtti.

01-10-201801-10-201801-10-201801-10-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.